,,Educația este arta încurajării și a dragostei pentru învățătură“

Despre Școala Romanescu
Învățământ
Elevi
Concursuri școlare
Orar

Echipa de profesori

Grădinița ”Floare de Colț”

Învățământ primar

Învățământ gimnazial

Activități extracurriculare

Învățământ

Școala noastră are o puternică tradiție. Contăm pe calitățile pe care le cultivăm la elevii noștri: seriozitatea, punctualitatea, spiritul de echipă, aprecierea muncii celorlalți și competitivitatea. Toate acestea constituie mobilul pentru atingerea standardelor de calitate. Într-o școală a calității "Educația este arta încurajării și a dragostei pentru învățătură".

Elevii noștri pot adesea găsi si explora subiecte în afara programei școlare ca parte a curriculumului la decizia școlii, de care suntem mândri pe bună dreptate. Credem că succesul la examene (care să recunoaștem este esențial pentru elevii noștri) este rezultatul muncii depuse de profesori și elevi care sunt pasionați de ceea ce studiază. Un sfert din elevii noștri, de obicei, îsi continuă studiile la cele mai bune licee ale Craiovei.

LINK-URI UTILE:

OLD site

Str. Caracal Nr. 81 Craiova 200542 Dolj Romania
Puteți contacta secretariatul de luni până vineri, între orele 08-16:00, la numărul +40251310112
contact@scoalaromanescu.ro
scoala29craiova@yahoo.com